Erbaa Ticaret Ve Sanayi Odası İstihdam Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı

Ana Sayfa » Haberler » Erbaa Ticaret Ve Sanayi Odası İstihdam Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı
Paylaş
Tarih : 14 Mart 2019 - 17:15

IMG_72566

Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı istihdam seferberliği bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Erbaa’da bulunan ulusal ajans ve yerel basın mensuplarına yönelik gerçekleştirilen basın toplantısında şöyle denildi.

“Değerli Basın Mensubu Arkadaşlarım, 25 şubat tarihinde TOBB Başkanım Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde Sayın Bakanımız Berat Albayrak ve Aile Çalışma ve Sosyal Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk Hanımefendinin, oda ve borsa temsilcilerimizin ve sektör meclisi temsilcilerimizin katılımı ile düzenlenen “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganı ile İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatılmıştır. İki buçuk milyon yeni İstihdam hedefi ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde başlatılan bu kampanyada verenlerimize 8 farklı teşvik paketi sunulmaktadır. Bu tarihi desteklerin bir kısmı şunlardır;

  • Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağımız yeni İstihdamlar için 3 ay boyunca tüm maaş ve SGK ödemeleri devletimiz tarafından sağlanacaktır. Yani 3 ay boyunca Firmalarımız her yeni personel için 3.134 TL. devletten katkı alacak ve hiç ödeme yapılmayacaktır. Yani 0 maliyet.
  • Devamında 9 ay boyunca sigorta maliyetinden devlet tarafından karşılanacaktır. Yapılacak İstihdam kadın ve engelli İstihdamı ise bu süre 15 ay olacaktır.
  • Sıkıntıya düşen İşletmelerimizin işci çıkarmaları ve işi askıya almamaları için 3 ay boyunca tüm maaş ve sigorta ödemeleri kısa çalışma ödeneği kapsamında devletimiz tarafından karşılanacaktır.

          Sevgili Tüccar ve Sanayicilerimiz Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin en az 1 işsiz vatandaşımızın işe alarak hem işinizi geliştirin hem ülke ekonomisinin büyümesini işsizliğin azalmasına katkı sağlayın. Devletimiz bu kampanya ile İşverenlerimize destek verdiğini ve yanında olduğunu duyuruyor. Dünün en çok kazananları Türkiye’ye yatırım yapan ve İstihdam sağlayanlar olmuştur.

          Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik, hiç kaybetmeyeceğiz. Erbaa’da iş var, aş var, gelecek var!

          Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun buradan İstihdam 2019 kampanyası için destek veriyor Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak 700 üyemiz adına en az 2.000 yeni İstihdam sözü veriyoruz.

          Tüm basın mensubu arkadaşlarıma teşrifleri için teşekkür ediyor Erbaa TSO aile adına en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”denildi.

 

Bir önceki yazımız olan Erbaa'da yeni hastaneye yeni güzergah başlıklı makalemizde erbaa, erbaa hat minibüs ve erbaadan hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

IMG_77724
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeni ile Erbaa’da resmi program düzenlendi. Erbaa Şehitliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı

yenizellanda 2
Yeni Zelanda’da ölenler için Erbaa’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Erbaa’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşları  Yeni Zelanda’da geçtiğimiz Cuma günü camiye yapılan saldırıyı kınamak için Cumhuriyet Meydanında

basın açıklaması
Millet İttifakı Erbaa Belediye Başkanı Murat Toycan Selçuk’tan basın açıklaması

Millet İttifakı Erbaa Belediye Başkanı  Murat Toycan Selçuk’un  geçtiğimiz gün eşine yönelik  gerçekleşen saldırı ile ilgili basın

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
YorumunuzTekno Merkez Bilgisayar - Telefon Sat, Erbaa Bilgisayar