ERBAA EHLİNE EMANET

Ana Sayfa » Haberler » ERBAA EHLİNE EMANET
Paylaş
Tarih : 03 Nisan 2019 - 17:14

IMG_9327

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonrası Erbaa Belediye Başkanı seçilen Ertuğrul Karagöl, mazbatasını alarak göreve başladı.

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonrası en yakın rakibine 5.627 oy farkı atan Milliyetçi Hareket Partisi Erbaa Belediye Başkan adayı Ertuğrul Karagöl, ilçe seçim kurulundan mazbatasını alarak göreve başladı.

Sabah 10’da Erbaa Adliye binasına giderek burada mazbatasını alan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl için saat 15’de Cumhuriyet Meydanında devir teslim töreni düzenlendi.

Burada düzenlenen devir teslim törenine Milliyetçi Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa Belediye Başkanı Ertugrul Karagöl, Tanoba Belediye Başkanı Vural Özdemir, Gökal Belediye Başkanı Osman Akbulut, Eski Karayaka Belediye Başkanı Sebahattin Şenel, MHP Tokat İl Başkanı, MHP Erbaa İlçe Başkanı, Meclis üyeleri partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Erbaa Cumhuriyet Meydanında Erbaalı vatandaşlara hitap eden Erbaa Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Karagöl, “İnanın her birinize ayrı ayrı ne kadar teşekkür etsem az. Biz başından beri dedik ki hal hareketine döndü. Hep beraber çalıştık bizde sizde gece gündüz çalıştınız. Evinde oturan da duasını etti. Bir şekilde yanımda oldunuz. Bana oy verene vermeyene gece gündüz yalnız bırakmayanlara, her zaman yanımızda ön saflarda olup o gülen yüzleri ile bizleri daha da motive eden kadınlarımıza, annelerimize, kız kardeşlerimize, abilerimize hani abileri var diyorlardı Allah’a çok şükür hepsi burada beni hiç yalnız bırakmadı. Bu süreci sizlerle beraber kazandık. Biliyorsunuz sizlerle beraber dua ettik. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin, bu zafer doğru söyleyenlerin, huzur adalet isteyenlerin zaferi ile son bulsun diye her gün dua ettik. Elhamdülillah bugün burada bu duanın kabul olduğunu görüyoruz. Özellikle bu çocuklara var ya onlara çok teşekkür ediyorum. Allah sizi benim başımdan eksik etmesin. Ben yine aynı Ertuğrul’um sizin hepinizin evladıyım. Bunu bu süreçte çok iyi göreceksiniz. Bunu sözde değil. Ben size hep dedim ki görenler bilir hep duanızı eksik etmeyin dedim. Asıl dua şimdi başlıyor. Bana adaylık sürecinde ettiğiniz duadan daha fazla dua edin. Bu Erbaa’yı sizlerin duanızla e başlayacağım. İyi ki varsınız, iyi ki hep birlikte Erbaa’yız hiçbir Mahalle, köy, partili ayrımı yapmayacağız. Hepinize buraya kadar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Herkesin bir kimliği var oda Erbaa’lı”dedi.
Erbaa’ya güneş bugün daha güzel doğdu diyen Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “milletin sözün üstüne söz olmaz. Elhamdülillah. Çok yoruldunuz ama yıkılmadınız çok şükür. Düştünüz ayağa kalktınız. Hep birlikte ayağa kalktık. Cenabı Mevla size bize bu tabloyu gösterdi. Zaferi aralamış bütün iman ordusu gibi buraya hep birlikte toplandınız. Benim güzeller güzeli hemşerilerim. 2015 yılında ben ilk defa milletvekili adayı olarak buraya geldim. Erbaa belediyesini 2014 yılında kaybetmiştik. Bende 2015 yılında buraya geldim. Yalnızdı Erbaa, boynu bükük bir Erbaa, sahipsiz bir Erbaa. Meşaleyi tekrar yakalım diye yıllarca arşınlamadığımız köyü kasabası kalmadı. Herkesi kucakladık. Şükürler olsun 2018 yılında Erbaa’nın büyük desteği ile bize sahip çıkması ile milletvekili seçildik. Hemen akabinde yerel seçimler geldi ve bu yerel seçimlerde Ertuğrul kardeşimiz aday oldu. Erbaalı her kesiminde, her rengi ile bu değişim sevdasına saf tutunuz ve Erbaa’yı buğun Erbaa’yı Ertuğrul Karagöl kardeşimize teslim ettiniz.

“BU SEÇİMİN KAYBEDENİ YOKTUR”

Şimdi şunu herkesin bilmesini istiyorum. Bu seçimi kazananı vardır kaybedeni yoktur. Bu Erbaa’nın Erbaalının zaferidir. Ak Partilini, İyi Partilinin, CHP’linin zaferidir. Bu seçim Erbaa’nın zaferidir. Kaybedeni yoktur. İster Hüseyin Yıldırım Bey’e ister Murat Toycan Selçuk’a oy versinler Erbaalının her türlü tercihi başımınız üstündedir. Erbaalı bu seçimde huzur istemiştir, kardeşlik istemişti, birlik, adalet, hakkaniyet istemişti. Erbaalı gönüllerini bu defa üç hilalin altında birleştirmiştir. Biz burada seçim sürecinde arada buradaydık. Fırsat buldukça gelmeye çalıştık. Bugün de burada aynı şeyi söylüyoruz.

“SEL GELİYOR DEDİK GÜMBÜR GÜMBÜR ERBAYI SEL ALDI GÖTÜRDÜ”
“Diyoruz ki Ertuğrul Karagöl Erbaa’nın belediye başkanı. Herkesin belediye başkanı Bizim siyaset anlayışımızda dün değimiz noktadayız. Kin ve husumete bizim siyaset anlayışımızda yer yok. Hakarete, hesaplaşma siyaseti yapmayacağız dedik. Bütün Erbaalıyı helalleşmeye ve kucaklaşmaya çalıştık. Erbaalı sel oldu geldi. Sel gümbür gümbür geldi ve dediğimiz gibi Erbay’ı aldı götürdü. Bu başarıda katkısı olan bütün teşkilat mensuplarına, her renginden saf tutan çocuğunun rızkını, nafakasını getirip bu davaya bu mücadeleye harcayan gecesini gündüzüne katan bütün analarımızdan, bacılarımızdan, abilerimiz de herkesten Allah razı olsun. Oy veren vermeyen bütün Erbaalımızdan Allah razı olsun. Dedi. Allah yukarıda şahit olsun ben hepinizi Allah için çok seviyorum Allah’a emanet oldun.”dedi.

Konuşmalar sonrası Erbaa Belediyesi önünde dualar eşliğinde kurban kesildi.Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl Belediye Başkanlığı makamına oturdu. Belediye Başkanı gelmeden önce makam kapılarının söküldüğü görüldü.

 

Bir önceki yazımız olan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl başlıklı makalemizde çince, erbaa belediye başkanı ertuğrul karagöl ve erbaadan hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Karantinadaki yaşlı çifti Dolandırdı
Karantinadaki yaşlı çifti Dolandırdı

Tokat’ta, karantinada olan yaşlı çiftinin evlerine girerek kendisini doktor olarak tanıtan şahıs 3 bin lira ile birlikte kayıplara karıştı. Tokat

ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU
ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU

ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU Erbaa’da düzenlenen operasyonda 110 litre sahte içki ele geçirildi, 1 kişi de gözaltına alındı. Edinilen

Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı  gerçekleştirildi.
Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. İçişleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz