Erbaa’da mezbahaneden kaçan boğa uzun uğraşlar sonucu yakalandı

Ana Sayfa » Haberler » Erbaa’da mezbahaneden kaçan boğa uzun uğraşlar sonucu yakalandı
Paylaş
Tarih : 07 Ocak 2019 - 16:06

IMG_5965555

Erbaa’da kesimi yapılacakken mezbahaneden kaçan boğa ,5 saatlik kovalamaca sonucu yakalandı.

Edinilen bilgilere göre ilçede kasaplık yapan Halil Çaylak adlı vatandaş yeni aldığı  büyükbaş hayvanını özel bir mezbahaneye kesmek için götürdü.

Mezbahanede  kesimi yapılmak üzere bekleyen boğa bir anda vatandaşların elinden kurtulurken orada bulunanlar hayvanı yakalamak için peşine düştü.

Uzun kovalamacalar sonucu büyükbaş hayvanı yakalayamayan vatandaşlar durumu Erbaa Belediyesi ve emniyet ekiplerine haber verdi.

Hayvan sahibi Halil Çaylak yaptığı açıklamada” danayı sabahleyin mezbahadan kaçırdık bu ssaqte kadar kovalamaya devam ediyoruz şu anda bir ahıra sıkıştırdık bekliyoruz,Allah izin verirse şimdi tutup tekrar kesime götüreceğiz”diye konuştu.

Saatler süren  takip sonrası Kelkit Mahallesi Türkiyem Caddesinde bir ahıra giren boğa sakinleşmek üzere bir süre orada bırakıldıktan sonra mezbahanede kesimi yapıldı.

Bir önceki yazımız olan Atık ambalaj şeritlerinden alışveriş çantası yapıyor. başlıklı makalemizde alışveriş çantası, atık malzeme alışveriş çantası ve erbaa hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Karantinadaki yaşlı çifti Dolandırdı
Karantinadaki yaşlı çifti Dolandırdı

Tokat’ta, karantinada olan yaşlı çiftinin evlerine girerek kendisini doktor olarak tanıtan şahıs 3 bin lira ile birlikte kayıplara karıştı. Tokat

ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU
ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU

ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU Erbaa’da düzenlenen operasyonda 110 litre sahte içki ele geçirildi, 1 kişi de gözaltına alındı. Edinilen

Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı  gerçekleştirildi.
Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. İçişleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz