Erbaa’da MHP aday tanıtım toplantısı

Ana Sayfa » Haberler » Erbaa’da MHP aday tanıtım toplantısı
Paylaş
Tarih : 25 Şubat 2019 - 16:04

IMG_69777

31 Mart  2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilçe ve belde belediye başkan adayları Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programla tanıtıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi  31 Mart mahalli idareler genel seçimlerinde Erbaa ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Programa MHP Tokat İl Başkanı Ömer Çetin, MHP Erbaa İlçe Başkanı Orhan Erdoğdu, Erbaa Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Karagöl, Gökal Belde Belediye Başkan Adayı Osman Akbulut, Karayaka Belde Belediye Başkanı ve başkan adayı Sebahattin Şenel, Tanoba Belde Belediye Başkan Adayı Vural Özdemir, il genel meclis üyesi adayları, belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı. Partililer aday tanıtım programının yapılacağı Kapalı Spor Salonuna mehter takımı eşliğinde yürüyerek geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Samsun Bafra Mehteran Takımı küçük bir konser verdi. 1994’yılından 2019 yılına kadar MHP’yi Erbaa Belediye meclisinde temsil eden eski ve mevcut meclis üyelerine MHP Tokat İl Başkanı Ömer Çetin, Erbaa İlçe Başkanı Orhan Erdoğdu ve MHP’nin Erbaa Belediye Başkan adayı Ertuğrul Karagöl plaket takdim etti.

MHP Tokat İl Başkanı Ömer Çetin ve Erbaa ilçe başkanı Orhan Erdoğdu’nun selamlama konuşmalarının ardından söz alan Erbaa Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Karagöl şöyle konuştu: Geleceğin mimarı genç kardeşlerim aday tanıtım toplantımıza sefalar getirdiniz hoş geldiniz. Ben hazırım inancım tam. Arkadaşlarım da hazır. İnançları var. Görüyorum ki zafere inanan Erbaalımda hazır, o zaman zafer bize haktır. Benim güzel hemşerilerim. Dertliyim dedim, derdimiz var dedim. Dertliler burada. Bir aret bir mesaj verdim,  buraya geldiniz burada toplandınız. Biz de dertliyiz diyerek işareti aldınız. Çığ oldunuz. Burayı tıka basa doldurdunuz. Hepinizden Allah razı olsun. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Siz bu mesajı çok iyi anladınız. Ama Bazıları anlamamış olabilir. Anlamayanlar için söylüyorum, anlamayanlar için haykırıyorum. Erbaa’mızın en büyük derdi en büyük sıkıntısı şuan ki yerel yönetim, yerel yönetim, yerel yönetim. Bakın, benim güzel hemşerilerim bir olacağız, biz olacağız hep birlikte Erbaa olacağız Erbaa’mızı bu sıkıntıdan bu dertten hep birlikte biz kurtaracağız inşallah. Biz geleceğiz. Bu dertten kurtulduktan sonra derdimiz Erbaa’mız olacak. Erbaa’mıza sevdalanacağız. Sevgi ile hizmet yapacağız. Gerektiğinde Ferhat olacağız. Dağları deleceğiz. Mecnun olacağız çölleri aşacağız. Erbaa’mız için hizmetlerimizi bir bir gerçekleştireceğiz inşallah. Bizim Ak Partiye gönül vermiş kardeşlerimizle sıkıntımız yok. Bizim Cumhuriyet Halk Partisine, bizim Saadet Partisine, bizim İyi Partiye diğer siyasi partilere gönül vermiş kardeşlerimizle de sıkıntı yok. Biz Erbaalıyız Erbaalı. Biz kardeşiz. Büyük bir aileyiz.

“BİZDEN ADAMIN ADAMI OLMAZ, OLSA OLSA ADAM GİBİ ADAM OLUR”

Erbaa Belediye Başkan adayı Ertuğrul Karagöl “Şimdi duyuyorum sizler diyorsunuz ki Erbaa iyi yönetilmiyor, yapılan birçok yanlış var, bunların hepsini Ertuğrul kardeşiniz vakti saati gelince tek tek hepsini söyleyecek, Sabredin, Allah sabredenlerle beraberdir.

Bakın benim güzel hemşerilerim ne dedik sabredin yeri zamanı gelince vakti saati dolunca mevcut yerel yönetimin 5 yıllık süreçte yaptığı yanlışları, hataları tek tek söyleyeceğim. Susmayacağız, bu yanlışları sizinle bir bir paylaşacağım. Ancak Kimse bizden nezaket sınırları dışına çıkmamızı beklemesin. Konuşacaksak nezaketle, haykıracaksak nezaketle haykıracağız. Ben ve çalışma arkadaşları nezaketi ve özellikle ahlakı asla ama asla terk etmeyecek. Yalnız Erbaa’ya hizmet ederken yeminimiz var. İnsanları kırarsak bu can bize haram olsun. İnsanları ayrıştırırsak bu can bize haram olsun. Beytülmal a el uzatırsak bu can bize haram olsun. Kul hakkı yersek bu can bize haram olsun. Kibirleneceksek, ben yaptım oldu dersek bu can bize haram olsun. Erbaa’ya hizmeti için bir Ertuğrul değil bin Ertuğrul size feda olsun. Burada olduğu gibi bir olacağız ,biz olacağız, hep birlikte Erbaa olacağız benim güzel hemşerilerim. Allah birlik ve beraberliğinizi daim eylesin. Şimdi soruyorum sizlere birlikte biz olmaya var mısınız? Hep birlikte Erbaa olmaya hazır mısınız? Bakın benim güzel hemşerilerim soranlara söyleyin bize birilerinin adamı olacak, birilerinin gölgesinde kalacak diyenlere söyleyin, bizi büyük ihtimal tanımıyorlar. Bizim fikrimizi bizim zikrimizi anlamayanlara söylüyorum lütfen iletin. Biz bayrak sevdalısıyız. Biz vatan sevdalısıyız vatan. Biz Erbaa sevdalısıyız. Bizden adamın adamı olmaz. Bizden olsa olsa dava adamı olur. Bizden olsa olsa adam gibi adam olur. Bakın burada gölge mölge yok. Adam gibi adamların oluşturduğu bir ekip var. Sizler varsınız sizler. Göremeyenlere söylüyorum buraya gelin buraya. İşte gerçek burada. Gölge arayanlar bir zahmet ayna bulsun. Kendine baksın kendine. Kim gölge kim gerçek 31 Mart’ta herkes görecek.”dedi.

RAMAZAN AYINDA SU PARASI ALMAYACAĞIZ”

“Erbaa’mız için birçok hayalimiz var. Hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek gücümüz de var inancımız da var mimarımız da var Allah’ın izniyle. Burada sizlere birkaç projemden bahsetmek istiyorum. Bu ara moda oldu yalnız biz bunu resmi bir şekilde yapacağız. Tek ve iki katlı binalardan ruhsat parası almayacağız inşallah. Ramazan ayında su parasını da almayacağız. Yeni hastane yapılıyor. Allah devletimize zeval vermesin. Orası devlet hastanesi başka bir yerin hastanesi değil bunu da iyi belirleyin. Yeni devlet hastanesinin yanına refakatçilerin kalacağı refakatçi evi kuracağız inşallah. Baş tacımız olan annelerimiz kız kardeşlerimiz için günlük faaliyetlerini gerçekleştirecekleri, günlerini düzenleyecekleri sadece kadınların kullanacağı kadın kültür evleri yapacağız inşallah. Doğalgazı olmayan hiçbir mahallemiz kalmayacak inşallah. Erbaa’mızın kaybolan bir değeri var. Allah razı olsun büyüklerimizden yardımcı oldular, ön ayak oldular açtılar bazıları kapattı. Huzurevini ve aşevini yeniden faaliyete geçireceğiz. Merkezden otogar kadar yürüme sıkıntısı bitecek.

“GELENEKSEL HALE GELEN YAYLA ŞENLİKLERİNİ YENİDEN YAPACAĞIM”

Tokat’a giden minibüsleri şehir merkezine taşıyacağını ,Gazi Bulvarını tekrardan düzenleyeceklerini kaydeden Karagöl şöyle dedi: “Tokat’a giden Tokat minibüslerini tekrardan merkezden kaldıracağız inşallah. Hepiniz burada çileli olan bir yol var gazi bulvarımız. Gazi Bulvarını da adına yakışır bir şekilde tekrardan düzenleyeceğiz. Tekrardan insanlarımızın rahat bir şekilde kullanacağı, rahat bir şekilde arabasıyla devam edeceği bir hale dönüştüreceğiz. Mimarınız burada. Bizim geleneksel hala gelen çoğu yerde şu şekilde bahsettim evinizde salonunuzda beni ağırladınız sağ olun. Bende size söz veriyorum. Hepinizi Temmuz ayında küçük yayla şenliklerinde ağırlayacağım. Onun içine de bizim yöresel ürünümüz yaprağımız için de ayrı bir festivali düzenleyeceğiz. Yaprak festivali düzenleyeceğiz inşallah. İhtiyaç sahiplerinin faydalanacağı hayır mağazası kurup hem yardımlaşacağız hem de ihtiyacı olan herkesi faydalanmasını sağlayacağız. Bunu belediye öncülüğünde hep birlikte gerçekleştireceğiz.”

“VAKTİ GELİNCE HEPSİNİ AÇIKLAYACAĞIZ”

Zamanla tüm projelerini açıklayacaklarını söyleyen Karagöl şunları söyledi: “Ben az önce sabredin dedim. Şuanda da projelerimizden birkaçını açıkladım zamanla vakit geldikçe bütün projelerimizi bir bir açıklayacağım. Sözümüz var. Artık Erbaa’da yeni bir devir açma zamanı gelmiştir. Bizimle hem ekibimle hem sizinle ben yaptım oldu devri sona erecektir. Devir ortak akıl devridir. Devir Erbaa’yı birlikte yönetme vaktidir. Küçük büyük herkese soracağız. Herkesi dinleyeceğiz. Ortak akılda buluşup hep birlikte iş yapacağız. Hizmet vereceğiz. Sen, ben, oralı, buralı, şu partili, bu partili ayrımı yapmadan bir olacağız biz olacağız hep birlikte Erbaa olacağız inşallah.”

 

Bir önceki yazımız olan Hobi olarak başladı,7 ülkeye ihracat yapıyor. başlıklı makalemizde adnan demir, erbaa ve erbaa süs tavuğu hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

IMG_77724
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeni ile Erbaa’da resmi program düzenlendi. Erbaa Şehitliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı

yenizellanda 2
Yeni Zelanda’da ölenler için Erbaa’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Erbaa’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşları  Yeni Zelanda’da geçtiğimiz Cuma günü camiye yapılan saldırıyı kınamak için Cumhuriyet Meydanında

basın açıklaması
Millet İttifakı Erbaa Belediye Başkanı Murat Toycan Selçuk’tan basın açıklaması

Millet İttifakı Erbaa Belediye Başkanı  Murat Toycan Selçuk’un  geçtiğimiz gün eşine yönelik  gerçekleşen saldırı ile ilgili basın

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz



Tekno Merkez Bilgisayar - Telefon Sat, Erbaa Bilgisayar