Erbaa’da öğrencilerden Mehmetçiğe, al mendilli mektup

Ana Sayfa » Haberler » Erbaa’da öğrencilerden Mehmetçiğe, al mendilli mektup
Paylaş
Tarih : 04 Mart 2019 - 14:46

IMG_71355555

 Erbaa’da 9.sınıf öğrencileri, baba özlemi ve vatan aşkının anlatıldığı mektuplar yazarak al mendillerle birlikte Mehmetçiğe gönderdi.

Erbaa Merkez Anadolu lisesi 9. sınıf öğrencileri, babası Siirt Pervari’de rütbeli asker olan Yaren Taşdan’ın baba özlemini  dile getirmek ve o birlikte asker olan diğer Mehmetçiklere moral vermek amacı ile içerisinde al mendillerin de yer aldığı mektuplar yazdı.

9. sınıf öğrencilerinden Büşra Hanife Konyar yaptığı açıklamada ” biz bu fikri ortaya yan sınıftaki arkadaşımız  Yerin’in babası Siirt Pervari’de görev yaptığı için hem onun özlemini dile getirmek amacı ile hem de orada görev yapan askerimize moral vermek amacı ile böyle bir fikir ortaya attık,ben kendi mektubumda askerlerimizin ne kadar mert ne kadar şanlı ve ne kadar vatan aşkı dolup taştığını yazdım,biz size çok minnettarız ve sizin sayenizde buralarda rahat rahat durduğumuzu biliyoruz,biz mektuplar ve mendilleri size karşı minnettarlığımızı dile getirdik,en yakın zamanda  inşallah mektupları göndereceğiz.”dedi.

Merkez Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Günay Uysal ise “öğrencilerimizden Yaren Taşdan’ın babasının Siirt Pervari’de asker olarak görev yaptığını bilmekteyiz,orada bulunduğu karakoldaki askerlere ve kendisine bir hoşluk yapmak istedik,Türk askerlerine onların yanlarında olduğumuzu onlara minnettar olduğumuzu belirtmek istedik bunu yeni Edebiyat öğretmeni Abdullah Telli ile iki sınıfımızla birlikte oluşturduk ve daha önceden hazırladığımız asker mendilleri ve bu mektuplar ile birlikte Siirt Pervari’ye göndereceğiz”.diye konuştu.

Alınan bilgilere göre toplam 60 öğrencinin yazdığı mektuplarla üzerinde Yaşasın askerler ” yazan mendillerin önümüzdeki günlerde ilgili birliğe gönderileceği öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Erbaa'da "sıfır atık"projesi başlıklı makalemizde bez çanta erbaa kaymakamlığı, erbaa ve Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

IMG_77724
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeni ile Erbaa’da resmi program düzenlendi. Erbaa Şehitliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı

yenizellanda 2
Yeni Zelanda’da ölenler için Erbaa’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Erbaa’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşları  Yeni Zelanda’da geçtiğimiz Cuma günü camiye yapılan saldırıyı kınamak için Cumhuriyet Meydanında

basın açıklaması
Millet İttifakı Erbaa Belediye Başkanı Murat Toycan Selçuk’tan basın açıklaması

Millet İttifakı Erbaa Belediye Başkanı  Murat Toycan Selçuk’un  geçtiğimiz gün eşine yönelik  gerçekleşen saldırı ile ilgili basın

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
YorumunuzTekno Merkez Bilgisayar - Telefon Sat, Erbaa Bilgisayar