Erbaa’da “sıfır atık”projesi

Ana Sayfa » Haberler » Erbaa’da “sıfır atık”projesi
Paylaş
Tarih : 27 Şubat 2019 - 13:11

IMG_70477

Erbaa Kaymakamlığı “sıfır atık projesi” kapsamında üzerinde bağ yaprağı deseninin olduğu bez çantaları vatandaşlara dağıttı.

Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli bir şekilde kullanılması,oluşan atık miktarının azaltılması ve naylon poşet kullanılmanın en az seviyeye indirgenmesi için başlatılan “sıfır atık projesi” kapsamında vatandaşlara ücretsiz bez çanta dağıttı.

Çarşamba pazarında Erbaa İlçe Emniyet Müdürü Erol Alkan ile vatandaşlara üzerinde Erbaa Kaymakamlığı ve Erbaa yaprağın başkenti yazan bez çantaları dağıtan Kaymakam Karacan,esnaflar ile de sohbet etti.

Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan yaptığı açıklamada “Hükümetimizin ve sayın Cumhurbaşkanımızın uygulamaları doğrultusunda naylon poşetin kullanımının engellenmesi, azaltılması kapsamında biz Erbaa Kaymakamlığı olarak üzerinde Erbaa’nın yaprağının modeli olan bez çantalar yaptırdık bunu pazarda vatandaşlarımıza insanlarımıza dağıttık, amacımız naylon poşetin kullanımını azaltmak engellemek doğayı çevreyi korumak için böyle bir uygulama yaptık pazar esnafı arkadaşlarımıza hayırlı ler dileklerimizi ilettik vatandaşlarımız ile bir selamlaştık bu soğuk günde hal hatır sorduk”diye konuştu.

Edinilen bilgilere göre bin adet yaptırılan bez çantaların önümüzdeki günlerde market önlerinde dağıtımının gerçekleştirileceği öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Hobi olarak başladı,7 ülkeye ihracat yapıyor. başlıklı makalemizde adnan demir, erbaa ve erbaa süs tavuğu hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Karantinadaki yaşlı çifti Dolandırdı
Karantinadaki yaşlı çifti Dolandırdı

Tokat’ta, karantinada olan yaşlı çiftinin evlerine girerek kendisini doktor olarak tanıtan şahıs 3 bin lira ile birlikte kayıplara karıştı. Tokat

ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU
ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU

ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU Erbaa’da düzenlenen operasyonda 110 litre sahte içki ele geçirildi, 1 kişi de gözaltına alındı. Edinilen

Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı  gerçekleştirildi.
Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. İçişleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz