Hobi olarak başladı,7 ülkeye ihracat yapıyor.

Ana Sayfa » Haberler » Hobi olarak başladı,7 ülkeye ihracat yapıyor.
Paylaş
Tarih : 25 Şubat 2019 - 15:41

IMG_66988

Erbaa’da yaşayan 29 yaşındaki Adnan Demir,2 yıl önce hobi olarak başladığı süs tavukçuluğuna talepler o kadar arttı ki şimdi 7 ülkeye ihracat yapıyor. 

İlçeye yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan ve 2016 yılında 6 tavuk ve 1 horoz ile hobi amaçlı olarak tavuk beslemeye başlayan Adnan Demir, o günden sonra sosyal medya aracılığı ile gördüğü diğer süs tavuklarını da birer ikişer alarak hayvan ırkını çoğaltmaya başladı. 

5 dönümlük alanda kendi elleri ile yaptığı kümeslere değik ırklardan süs tavukları alan Demir, zamanla kendisi gibi hobi amaçlı tavuk besleyen insanlarla iletişim kurup yumurtaları karşılıklı olarak alıp vermeye başladı. 

Adnan Demir yaptığı açıklamada”2016 yılında bu işe hobi olarak başladım, 6 tavuk bir horozum vardı, hayvanlara karşı da ilgim olduğu için sonra bu hayvanları çoğaltmak istedim, farklı bölümler ile farklı kümesler yaptım, şu elimde 27 farklı ırk ve 350’ye yakın hayvan var.bunların içerisinde küçükten büyüğe kadar çok iri olan hayvanlar var.Mavi,yeşil,kırımızı yumurtlayan hayvanlarım var, kırmızı dediğim turuncu maran yumurtası,hobi amaçlı hayvan beslerken Türkiye’den yumurtalara talep olmaya başladı,kuluçkalık makine için yumurta istediler,benim elimdeki ırkları insanlarda kendi bahçelerinde büyütmek hobi amaçlı beslemek için bana talepte bulundular aradılar ulaştılar,bizde bununla ilgili bir faaliyet yürüttük ,hem hayvanların ırklarını çoğalttık,hem insanların isteklerini yetiştirmeye çalıştık, şu an sipariş üzeri yumurta gönderiyorum,Türkiye’nin bütün illerine bununla birlikte Türkiye geneline gönderirken yurt dışına da açıldık, şu an 7 farklı ülkeye yumurta ihracatı yapıyoruz.”dedi.
 Demir, süs tavukları meraklılarının yanı sıra  insanların  aileleri ile bahçeyi ziyaret etmeye başladıklarını söyleyerek “hafta sonu buraya ailecek gelen çolukla çocukla gelen gelip burada gününü geçirenler çok mutlu olan insanlar var, hafta sonunu iple çeken çocuklar var, buraya gelince kendi evlerinden daha özgür oluyorlar daha güzel vakit geçiriyorlar bunu bir faaliyet olarak gören insanlar var il dışından gelen insanlar da var”diye konuştu.  

Adnan Demir ileride yönelik bahçeyi genişletmek istediğini ,özellikle çocuklu ailelerin toprakla uğraşmaları ve hayvan sevgisini kazanmaları ile için bir proje geliştirerek hayata geçireceğini de sözlerine ekledi. 

Bir önceki yazımız olan "Spor Tokat" projesi başlıklı makalemizde erbaa, erbaa spor tokat projesi ve spor tokat projessi hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Karantinadaki yaşlı çifti Dolandırdı
Karantinadaki yaşlı çifti Dolandırdı

Tokat’ta, karantinada olan yaşlı çiftinin evlerine girerek kendisini doktor olarak tanıtan şahıs 3 bin lira ile birlikte kayıplara karıştı. Tokat

ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU
ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU

ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU Erbaa’da düzenlenen operasyonda 110 litre sahte içki ele geçirildi, 1 kişi de gözaltına alındı. Edinilen

Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı  gerçekleştirildi.
Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. İçişleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz