“Spor Tokat” projesi

Ana Sayfa » Haberler » “Spor Tokat” projesi
Paylaş
Tarih : 21 Şubat 2019 - 13:49

IMG_68388

Tokat Valiliği öncülüğünde başlatılan “Spor Tokat”projesi kapsamında Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan öğrencilere sporcu yelek hediye etti.

Tokat Valiliği il merkezi,ilçe,belde ve köylerde eğitim öğretim gören öğrencilerin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor dalı ile tanışmaları ve spor kültürünün yayılması amacı ile “Spor Tokat”projesini başlattı.

Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan,İlçe Emniyet Müdürü Erol Alkan,İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan,Erbaa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Rayif Ünal başlatılan proje kapsamında Erbaa Sentetik sahada spor yapan öğrencilere sporcu yeleği hediye etti.

Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan gazetecilere yaptığı açıklamada çocuklarımızın ve gençlerimizin en az bir spor dalı ile ilgilenmeleri gerektiğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Karacan”Tokat Valimiz sayın Ozan Balcı tarafından başlatılan bu proje kapsamında biz de Erbaa Kaymakamlığı olarak bu projeye çok önem veriyor,genç nüfusun yoğun olduğu Erbaa’da gençlerimizin spora olan alakalarını artırmak onları teşvik etmek için Erbaa Kaymakamlığı olarak elimizden ne geliyorsa yapacağımızı ifade ediyorum”diye konuştu.

Alınan bilgilere göre başlatılan proje kapsamında Erbaa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü öğrencilere yönelik dağıtılmak üzere ilk etapta 600 adet sporcu yeleği yaptırdığı öğrenildi.

Spor Tokat projesi kapsamında öğrencilerin en az bir spor dalı ile uğraşmalarının yanında sporu bir yaşam felsefesi haline getirmeleri,her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durmaları,sağlıklı yaşamı ön plana çıkarmaları ,sağlıklı nesiller yetişmesi,obezite ve bağımlılığa karşı mücadelede öncülük edilmesi amaçlandığı öğrenildi.

 

Bir önceki yazımız olan Erbaa'da "öncelik hayatın öncelik yayanın"eylemi başlıklı makalemizde erbaa, erbaa Öncelik Hayatın ve erbaadan hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Karantinadaki yaşlı çifti Dolandırdı
Karantinadaki yaşlı çifti Dolandırdı

Tokat’ta, karantinada olan yaşlı çiftinin evlerine girerek kendisini doktor olarak tanıtan şahıs 3 bin lira ile birlikte kayıplara karıştı. Tokat

ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU
ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU

ERBAA’DA JANDARMADAN KAÇAK ALKOL OPERASYONU Erbaa’da düzenlenen operasyonda 110 litre sahte içki ele geçirildi, 1 kişi de gözaltına alındı. Edinilen

Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı  gerçekleştirildi.
Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakam Mustafa Temiz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. İçişleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz