Türkiye şampiyonu arkadaşlar Avrupa’ya hazırlanıyor.

Ana Sayfa » Haberler » Türkiye şampiyonu arkadaşlar Avrupa’ya hazırlanıyor.
Paylaş
Tarih : 31 Mart 2018 - 16:35

IMG_99422

 Erbaa’da 12 yıldır birbirlerinden hiç ayrılmayan iki arkadaş , güreşte Türkiye 1.’si ve 3.’sü oldu. Aynı kulüpte güreşen arkadaşlar şimdi ise Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor.

Dostlukları daha 7 yaşında başlayan ,ilk ve ortaokulda aynı okulda eğitim gören Ahmet Duman ve Hüseyin Bakır bundan 9 yıl önce başladıkları güreş sporunda büyük bir başarı elde ederek Genç erkekler serbest güreş Türkiye 1.’si ve 3.’sü oldu.

Şu anda İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübünde spor hayatlarını sürdüren milli sporcular fırsat buldukça güreşe ilk başladıkları yer olan Erbaa Gençlik Spor Kulübündeki güreşçilerle bir araya gelerek  hem deneyimlerini paylaşıyor hem de ara vermeden Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor.

Genç erkekler serbest güreş şampiyonasında 57 kilogramda Türkiye 1’si olan Ahmet Duman yaptığı açıklamada ”  2015 tarihinde Balkan 2. oldum,2016 yılında okullar arası dünya Dünya şampiyonu oldum 22-25 Mart 2018 yılında Çorum’da düzenlenen Gençler serbest güreş Türkiye şampiyonasında 57 kilogramda Türkiye şampiyonu oldum. Temmuz ayında düzenlenecek olan Avrupa şampiyonasına hazırlanıyorum inşallah orada şampiyon olup bayrağımızı dalgalandırıp  İstiklal Marşımızı tüm dünyaya okutmayı istiyorum.”diye konuştu.

Duman “benim ailem ilk spora başladığımdan bu yana arkamdalar destek çıkıyorlar bütün ailelerinde çocuklarını spora başlatıp kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için spora teşvik etmeleri istiyorum.diye konuştu.

Aynı şampiyonada 70 Kilogramda  Türkiye 3.’sü olan  Hüseyin Bakır ise ”  bu spora 10 yaşında abimin elimden tutup buraya getirmesi ile Erbaa Gençlik spor kulübünde başladım ,şu anda 19 yaşındayım ileride Avrupa ,Dünya Olimpiyat şampiyonu olup madalyalar almak istiyorum”diye konuştu.

 

Bir önceki yazımız olan Şehit Necmettin Yiğit son yolculuğuna uğurlandı. başlıklı makalemizde erbaa, erbaadan ve Niksar Gökçeli hakkında bilgiler verilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

IMG_33988
15 Temmuz Demokrasi ve Birlik günü

Erbaa Kaymakamlığı ve Erbaa Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik günü nedeni ile resmi program düzenledi. Program 15 Temmuz şehitleri ve 

ilçe spor 15 temmuz pankartı 2
Erbaa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünden anlamlı 15 Temmuz pankartı

Erbaa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü 15 Temmuz’un yıl dönümünde demokrasi şehitlerini unutmadı. Erbaa Gençlik Hizmetleri

IMG_89911111122222
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Erbaa’dan Büyük Başarı

  Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Erbaa’dan Büyük Başarı Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Eğitim ve Öğretim alanında

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
YorumunuzTekno Merkez Bilgisayar - Telefon Sat, Erbaa Bilgisayar