Yangında hayvanları telef olan çiftçiye 200 koyun ve keçi verildi

Ana Sayfa » Haberler » Yangında hayvanları telef olan çiftçiye 200 koyun ve keçi verildi
Paylaş
Tarih : 05 Mart 2016 - 18:38

IMG_60088888

Erbaa’da ilçesinde 207 koyunu yangın sonrası telef olan Osman Coşkun’a Tokat Damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği tarafından  200 koyun ve keçi hediye edildi.

 ilçeye bağlı Tanoba Kasabasında 24 Şubat tarihinde Osman Coşkun’a ait ağılda çıkan yangında 207 koyun  telef olurken sürüden geriye sadece yadigar isimli kuzu kalmıştı.

Tokat Damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği Başkanı Turan Saldırıcıer  Damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği üyeleri ile irtibata geçerek olay hakkında bilgi vermesi üzerine Tokat’ta birlik üyesi yaklaşık 70 üreticiden 200 koyun temin ederek hayvanları telef olan Osman Coşkun’a hediye etti.

Tanoba Kasabasına araçlarla giden gurubu gören Osman Coşkun gözyaşlarına hakim olamadı.

Tokat Damızlık koyun keçi yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Saldırıcıer gazetecilere yaptığı açıklamada ” biliyorsunuz Erbaa ilçemiz Tanoba Kasabasında Osman abimiz bir doğal afet yaşadı,207 tane koyununu zayi etti ama temennimiz şuydu rahatlama sebebimiz insan olarak bir can kaybı yaşamadı en büyük tesellimiz bu tüm hayvanlara yerine gelebilir ama insan sağlığı yerine gelmez bizde Damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği  olarak gün bugün dedik bir olma beraber olma günü bugün dedik yetiştiricilerimize bir mesaj çektik Allah razı olsun şu anda 200 civarında koyun ,kuzu ve keçi verdi yetiştiricilerimiz bunun yanında 600’e yakın üreticimizde bizde hayvan verelim dediler biz bu sayının yeterli olduğunu kendilerine söyledik bir nebzede olsa bu arkadaşımızın acısını dindirelim istedik”diye konuştu.

Kendisine küçükbaş 200  hayvan hediye Osman Coşkun göz yaşları içerisinde konuşmakta zorlanırken ” diyecek bir şeyim kalmadı benim, özellikle başkanıma damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği üyelerine çok teşekkür ederim beni yalnız bırakmadıkları için “diye konuştu.

24 Şubat tarihinde ilçeye bağlı Tanoba Kasabasında Osman Coşkun’a ait ağılda çıkan yangın sonucu 207 küçükbaş hayvan telef olmuş sürüden geriye yadigar isimli kuzu kalmıştı.

Bir önceki yazımız olan Erbaa'da hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansıdı. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAKŞAN EROĞLU: “TOKAT, HEDEFLERİNE KOŞAN BİR ŞEHİR OLMUŞTUR”
BAKŞAN EROĞLU: “TOKAT, HEDEFLERİNE KOŞAN BİR ŞEHİR OLMUŞTUR”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Tokat Şubesinin 3’üncü Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada,

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl Yunus Emre ve Yavuz Sultan Selim Mahallesi DSİ Kanal Sokak’ta başlatılan kanal kapama projesinin çalışmalarını yerinde inceledi.
Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl Yunus Emre ve Yavuz Sultan Selim Mahallesi DSİ Kanal Sokak’ta başlatılan kanal kapama projesinin çalışmalarını yerinde inceledi.

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl Yunus Emre ve Yavuz Sultan Selim Mahallesi DSİ Kanal Sokak’ta başlatılan kanal kapama projesinin çalışmalarını

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ERBAA İLÇE BAŞKANLIĞINDAN VATANDAŞA ÇORBA İKRAMI YAPTI
CUMHURİYET HALK PARTİSİ ERBAA İLÇE BAŞKANLIĞINDAN VATANDAŞA ÇORBA İKRAMI YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Erbaa İlçe Başkanlığı Erbaa Çarşamba pazarında vatandaşlara çorba ikramında bulundu. CHP Erbaa İlçe Başkanı Hayri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz