Erbaa’da terör mağdurlarına yardım kampanyası

Ana Sayfa » Haberler » Erbaa’da terör mağdurlarına yardım kampanyası
Paylaş
Tarih : 26 Nisan 2016 - 18:42

 100_28399999

Erbaa Sivil Toplum Kuruluşu Platformu temsilcileri tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terör mağduru olan vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) genel merkezi tarafından Türkiye genelinde sivil toplum kuruluşları ile birlikte “Kardeşim-Biraye Min” sloganı ile düzenlenen yardım kampanyasına Erbaa sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek verdi. Cumhuriyet Meydanı’nda başlatılan kampanyada sivil toplum kuruluşları adına basın açıklamasını okuyan İnsani Yardım Vakfı Erbaa Temsilcisi Cengiz Çırak, “Türkiye’de en önemli sorunlardan olan Kürt sorununu ortadan kaldırmak amacı ile başlatılan çözüm sürecinin, kendisini Kürtlerin tek temsilcisi olarak gören faşist ve Kürt ırkçısı zorba PKK terör örgütü tarafından sabote edilmesinin ardından, örgütün şehirlere taşıdığı hendek siyaseti, bölgedeki Kürt halkının yıllardır sürmekte olan acı ve sıkıntılarını katmerleştirmiş durumdadır. PKK ve zihniyetinin tek sorumlusu olduğu hendek siyasetinin sonucu kaçınılmaz olarak ortaya çıkan çatışmalar ve neticesi Sur, Yüksekova, Cizre olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde binlerce aile evlerini, şehirlerini terk etmek zorunda kaldı.” dedi. Bölgede iş yerlerinin kapandığını, eğitimlerine devam edemeyenlerin olduğunu belirten Çakır, şöyle konuştu: “Bu konuda öncelikli olarak devletimize görev düşmekte ise de halkımıza da büyük sorumluluklar düşmektedir. Halkımız PKK terörünün evlerinden ettiği, aç, yoksul duruma düşürdüğü bölge halkına kardeşlik elini uzatmak, onların yaralarına karınca kararınca merhem olmak, hem de onların sıkıntılarını paylaştığını göstermek, Kürt halkıyla sorunu olmadığını, sorunun PKK ve zihniyeti ile olduğunu bu şekilde ortaya koymak durumundadır. Bu amaçla (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’nin Türkiye genelinde 2 bini aşkın sivil toplum kuruluşu ile beraber Kardeşim- Biraye Min sloganı ile düzenlediği Doğu ve Güneydoğu’da PKK teröründen zarar gören Kürt kardeşlerimize yönelik yardım kampanyasına Erbaa Sivil Toplum Kuruluşları platformu olarak bizler de destek veriyor, sizleri de Doğu ve Güneydoğu’daki mağdur kardeşlerimize destek olmaya, bu şekilde ümmet kardeşliğimizi ortaya koymaya çağırıyoruz.” Basın açıklaması sonrası 18 sivil toplum kuruluşunun destek verdiği kampanya kapsamında 15 gün boyunca yardımların toplanacağı standın açılışı yapıldı.

Bir önceki yazımız olan İşte Erbaaspor'un rakibi başlıklı makalemizde erbaa, erbaadan ve Erbaaspor hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Erbaa Belediyesinden yöresel şiveli ‘evde kal’ çağrısı
Erbaa Belediyesinden yöresel şiveli ‘evde kal’ çağrısı

Erbaa Belediyesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşların sosyal mesafeye uymaları ve sokağa çıkmamaları için billboardlara

Kardeşin Kaza kurşunu
Kardeşin Kaza kurşunu

Erbaa’ya bağlı Kuzköy’de yaşayan Mehmet A.  ve Serdar A. anne ve babasıyla birlikte ilçe merkezinden tarlalarına çalışmaya gitti.

Erbaa’da 3D yazıcılar aracılığıyla koruyucu yüz maskesi
Erbaa’da 3D yazıcılar aracılığıyla koruyucu yüz maskesi

Corona virüs ile mücadele eden doktorların ve sağlık çalışanların korunması için üretilmeye başlandı.Erbaa’da kendilerine ve kurumlarına

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
YorumunuzTekno Merkez Bilgisayar - Telefon Sat, Erbaa Bilgisayar